Activitate Paranormala

Fenomene Paranormale

AcasaPortalCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Fata bantuita

In jos 
AutorMesaj
Ale
Critic
Critic
Ale

Data de inscriere : 05/05/2014
Varsta : 18
Localizare : Mereu in fata calculatorului :D

MesajSubiect: Fata bantuita   Mar Mai 13, 2014 7:02 pm

Hello everyone ! :)M-am decis sa fac inca o poveste , de data asta cu fantome . Scuze daca nu va fii prea reusita , dar oricum , sper sa va placa ! Very Happy

Ma urmareste in fiecare secunda . Cand mananc , cand dorm , unde merg , ce fac , totul stie despre mine . Ma urmareste , e dupa mine , e oriunde sunt si eu .O vad , o simt . O vad chiar si acum cum ma priveste ...
  Proabil va intrebati despre ce vorbesc si cine sunt . Eu sunt Alice si am doar 15 ani . Acum cativa ani , am fost blestemata de o vrajitoare rea . Blestemul : sa traiesc tot restul vietii mele cu o fantoma criminala ce vrea sa ma omoare . Daca voi gasi o vraja de dezlegare a acestui blestem , voi scapa de aceasta fantoma . Dar acum trebuie sa fiu precauta . Foarte precauta ... Va voi povesti intreaga mea viata ... fiind bantuita de aceasta fantoma .
  Ma trezesc . Soarele e pe cer , cerul e senin , nimic neobisnuit .Imi iau papucii roz si pufosi si ma indrept spre baie . Intru in baie si ma uit in oglinda . O vad . O vad cum sta si se uita la mine ... vad fantoma avand un cutit foarte ascutit in mana. Isi indreapta varful cutitului spre mine , il ridica in sus , vrand sa ma injunghie . Ma feresc . Fantoma isi scapa cutitul . Il iau eu iar apoi fantoma dispare ... Imi continui rutina de dimineata . Fac un dus , ma imbrac si apoi merg in bucatarie pentru a lua o gustare . Deschid dulapul si caut un mar . Singurul mar pe care l-am gasit era plin de sange . Mda , ce mai noroc pe mine . Imi iau ghiozdanul si jacheta si ma indrept spre scoala .
 Intru in clasa ... nimeni si nimic . Toti disparusera . Clasa era complet goala , scaunele , bancile , catedra , complet goale . ,,Oare unde o fi disparut toti ??" ma intreb eu mirata . Merg pe holurile scolii ... Complet goale . Clase goale . Nimeni nu e in scoala . Se aude doar un usor sunet de ecou provenit de la vocea mea . In rest , liniste de mormant . Apoi , vad in fata mea acea fantoma , in capatul holului . Face un pas incet , apoi doi pasi tot la fel de inceti , apoi mai multi pasi care devin rapizi . O iau rapid la fuga . Alunec pe gresia holului cel inca pustiu . Ma ascund dupa dulapuri . Vedeam fantoma , cum tinea un cutit in mana , probabil acelasi cutit care il avea si in baie . Eu , impietrita de frica , incerc din rasputeri sa ma abtin sa nu scot niciun sunet , oricat de mic ar fi acesta . Cand vad fantoma intrand intr-un perete , o iau la fuga din nou de-a lungul coridorului lung si inca pustiu . Cand ma uit in urma mea , vad fantoma alergand dupa mine . Devine din ce in ce mai rapida , iar eu din ce in ce mai inceata . Ajung la capatul holului , nu mai am scapare . Stiam ca aici imi va fi sfarsitul , stiam ca , pana la urma , fantoma va castiga aceasta lupta pe viata si pe moarte . Ma opresc langa perete . Fantoma a anujs langa mine . Vad cum imi pune cutitul la gat . Simt cum imi prelinge varful rece si metalic al cutitului pe gat . Aici imi va fi sfarsitul ... Inchid ochii si ma gandesc la toate lucrurile frumoase de care am avut parte inainte de acest blestem .
  Deschid ochii si vad holul plin de copii si profesori . La mine vine cea mai buna prietena , Sandra , si ma ajuta sa ma ridic .
- Hei , Alice ! De ce esti asa de speriata ?
- N ...  nu-ti pot spune ...
- De ce ? Noi ne spuneam totul ! spuse ea trista .
- Imi pare rau , dar acest secret chiar nu ti-l pot spune ... spun eu incet si cu tristete in glas , indreptandu-ma spre sala de clasa .
 Dupa ore , in drum spre casa ...

Next la 3 pareri . Razz

==========[ Paranormal Activity ]==========
♥The friendship is very important♥
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Master
Fondator
Fondator
Master

Data de inscriere : 30/04/2014
Varsta : 19
Localizare : Bistrita-Nasaud

MesajSubiect: Re: Fata bantuita   Mar Mai 13, 2014 7:42 pm

Tare povestea , GJ .. astept next Wink

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://WwW.MasterGaminG.ForumZ.Ro
Angella

Angella

Data de inscriere : 10/05/2014
Localizare : pe aici, pe acolo... langa tine...

MesajSubiect: Re: Fata bantuita   Mier Mai 14, 2014 4:13 am

Excelenta si interesanta povestea, astept sa pui next.
Sus In jos
blkthereaper93

MesajSubiect: Re: Fata bantuita   Mier Mai 14, 2014 2:11 pm

a 3a parere... povestea este interesanta, ai facut cateva greseli de tastare, dar nu.i bai.... neeext. Very Happy
Acum ai 3 pareri Razz
Sus In jos
Adrry
V.I.P
V.I.P
Adrry

Data de inscriere : 01/05/2014
Varsta : 16
Localizare : Caută-mă ;)

MesajSubiect: Re: Fata bantuita   Vin Mai 16, 2014 11:19 am

Foarte interesanta ideea ta, imi place cum ai asezat toate la locul lor, dar un mic micut sfat : Fa propozitiile putin mai lungi Wink In rest e super, Next Razz

•Educată de destin
•Simt mult şi arăt puțin Wink
Sus In jos
Ale
Critic
Critic
Ale

MesajSubiect: Re: Fata bantuita   Vin Mai 16, 2014 5:45 pm

Uitati nextul . Sper sa va placa Very Happy

Cand venise prietena mea langa mine , pur si simplu nu stiam ce sa-i spun despre ce mi se intamplase . Nu imi placea sa o mint in fata , dar nici sa ii spun adevarul . Daca i-as fi spus adevarul , sigur nu m-ar fi crezut si ar fi presupus ca inventez asta doar ca sa ii ascund ,, adevarul " . In fine , sa continuam .
Pe drum , ma tot gandeam la ce mi se intamplase . Acea fantoma era gata-gata sa ma ucida si , cand inchid ochii , pentru o fractiune de secunda totul revine la normal ?! Asta nu e posibil , nu ? Dar , in fine , tot e mai bine sa revina totul la normal instantaneu decat sa fiu ucisa . Very Happy Ma plimb pe drum , indreptandu-ma spre casa . Din cerul senin , de un albastru deschis si luminat de soarele stralucitor si orbitor , nori negrii si intunecati au pus stapanire pe cer .
- Ce e asta ?! am intrebat eu mirata de ce se intamplase .
Am auzit niste pasi in spatele meu , insa erau niste pasi marunti . Apoi am simtit o respiratie rece pe ceafa .
- Ar fi bine sa fugi cat mai ai timp ! se auzi o voce din spatele meu .
Nici nu m-am mai uitat in spate caci am fugit rapid de acolo . Am fugit pana acasa . Am intrat in casa , am incuiat rapid usa si m-am dus in camera mea . Sigur acea voce pe care am auzit-o era fantoma ! Becul din camera mea palpaia . S-a stins . Mda , o bezna totata e lucrul ce mai lipsea acum . Usa de la intrare scartaia , de parca cineva vroia sa o deschida . Am tresarit . M-am uitat in hol si usa era deschisa . Am coborat sa o inchid . Cand am inchis-o , am vazut 2 cutite venind spre mine cu repeziciune . Din fericire , m-am ferit inainte sa ma nimereasca . In capul scarilor , fantoma statea cu un topor in mana , schitand un zambet malefic pe fata ...

Next dupa 3-4 pareri Razz

Sus In jos
blkthereaper93

MesajSubiect: Re: Fata bantuita   Vin Mai 16, 2014 6:42 pm

3-4 pareri?
1. ortografia e buna
2. gramatica e buna
3. ideea povestii imi place
4. dialogul este la locu lui
Acum ai 4 pareri, pune neext Razz
Sus In jos
Master
Fondator
Fondator
Master

Data de inscriere : 30/04/2014
Varsta : 19
Localizare : Bistrita-Nasaud

MesajSubiect: Re: Fata bantuita   Vin Mai 16, 2014 8:10 pm

Hai cu next , GJ

Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://WwW.MasterGaminG.ForumZ.Ro
Adrry
V.I.P
V.I.P
Adrry

Data de inscriere : 01/05/2014
Varsta : 16
Localizare : Caută-mă ;)

MesajSubiect: Re: Fata bantuita   Sam Mai 17, 2014 10:19 am

Îmi plac ideile tale şi faptul că deja ai început cu "lucrurile stranii" nu ca în alte poveşti Razz Next Very Happy

•Educată de destin
•Simt mult şi arăt puțin Wink
Sus In jos
Ale
Critic
Critic
Ale

MesajSubiect: Re: Fata bantuita   Dum Mai 18, 2014 6:23 pm

Eram impietrita de frica , frica puse stapanire pe mine atat de mult incat nu mai puteam face nicio miscare . Vedeam cum fantoma cobora incet , incet , iar eu stateam acolo , nefacand nimic . Puteam sa fug , dar frica nu ma lasa sa fac asta .
Se aude un bocanit in usa . Fantoma disparuse , la fel si frica ce puse stapanire pe mine . Deschid usa si o vad pe Sandra .
- Buna Alice ! Pot sa intru ?
- Intra !
Sandra intra in casa . Am intrat amandoua in camera mea .
- Vroiam sa te intreb de ce erai asa speriata azi dimineata .
- Nu iti pot spune !
- Te rog ! Promit ca nu voi spune nimanui !
Dupa ce ma rugase in continuu sa ii spun , in cele din urma , am cedat .
- Bine , iti voi spune , dar nu trebuie sa zici la nimeni ! Sigur nu ma vei crede , dar asta e adevarul ...
Ne-am asezat pe pat si am inceput sa ii povestesc totul .
- Esti blestemata sa fii bantuita de o fantoma ?! ma intrebase ea foarte mirata .
- Da . Si blestemul acesta se va termina doar daca voi rosti o anumita incantatie . Dar nu am gasit-o pana acum nicaieri .
Sandra era inca socata de ce ii spusesem . Atunci , la usa , aparu fantoma , cu aelasi topor in mana . Sandra imi observase privirea plina de frica si se uitase si ea spre usa . Cand vazu fantoma , era sa lesine de frica . Cand fantoma disparuse pemtru putin timp , am luat-o pe Sandra de mana si ne-am dus in sufragerie .
- Trebuie sa pleci acum ! am spus eu speriata .
- Si cu tine cum ramane ?!
- Ma voi descurca , tu trebuie sa pleci inainte sa te raneasca !
In mijlocul sufrageriei aparu fantoma .
- Pleaca , acum ! am spus eu foarte speriata .
- Nu ! Raman aici cu tine !
Fantoma se apropia de noi . Cand vroiam sa iesim amandoua pe usa , usa era incuiata . Fantoma se apropia incet - incet de noi , iar noi ramasesem blocate ...

Next la 3 pareri . Razz

Sus In jos
blkthereaper93

MesajSubiect: Re: Fata bantuita   Mar Mai 20, 2014 1:00 pm

bounce neeeeext Razz
Sus In jos
Master