Activitate Paranormala

Fenomene Paranormale

AcasaPortalCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

NIGHTMARE!

In jos 
AutorMesaj
ИIGHTMAЯE!
Fondator
Fondator
ИIGHTMAЯE!

Data de inscriere : 30/04/2014
Varsta : 20
Localizare : Bistrita-Nasaud

MesajSubiect: NIGHTMARE!   Mier Iun 18, 2014 7:00 pm

Unde ma aflu? Unde este toata lumea? Oare visez? Este o singura cale sa aflu:
- Auuu! Deci nu sunt intr-un vis.. Spusesem eu dupa ce m-am tras de piele. Deci nu sunt intr-un vis, chiar sunt in orasul meu, langa cel mai aglomerat supermarket? Interesant este faptul ca este luni iar deobicei este foarte aglomerat pe strada respectiva, ma simt singur... Eh nu conteaza zi de zi sunt singur nu este ceva nou. Dupa ce am analizat totul am decis sa intru in supermarket sa imi cumpar ceva de haleala, simteam un gol. Straniu... In supermarket era la fel de pustiu ca si afara, nici macar vanzatorii de la casa de marcat nu erau. Intodeauna am vrut sa ma aflu singur intr-un supermarket. Dupa ce am facut plinul cu diverse dulciuri am plecat spre casa, desigur am lasat banii pe tesghea. In drumul meu vazusem foarte multe mesaje daca pot spune asa pe cladiri, blocuri, etc. Erau cam peste tot, cine stie poate erau doar graffity nereusite. Dar coincidenta era prea mare toate erau scrise cu un rosu invechit iar pe toate scriau "
SE APROPIE! NU AI SCAPARE!" M-au trecut putin fiorii cand am citit mesajul... Adica canditiva logic eu singur in tot orasul, mesaje ciudate si am uitat urmele de gheare.. Daca le unim pe toate ce rezulta? Eu sfartecat s-au mancat.. Cine stie ce lucru rau ma asteapta. Incerc sa le ignor si merg mai departe. Mesajele nu se mai opreau dar nu le bagam in seama, rontaiam dulciurile cumparate de la supermarket si imi continuam drumul catre casa. Ajung in fata blocului si vad ceva ce nu am vazut niciodata... un, un caine lup fara blana... Incredibil nu am mai vazut asa ceva in viata mea. Langa cainele neobisnuit era asezat pe banca un domn in varsta cam de sapte zeci si ceva de ani, dormea, din cate vad nu manifesta vreo reactie:
- Bunaziua domnule, nu stiti unde este toata lumea?
- Nu va suparati dar imi puteti spune cat este ceasul? Am spus putin iritat, cum adica eu habar nu am ce s-a intamplat in orasul meu iar el doarme bine mersi. Il ating putin pe umar si ii spun:
- Ma scuzati am... Nici nu apucasem sa termin propozitia ca batranul incepuse sa sara pe mine:
- Calmativa!!
- Ce Dumnezeu aveti ?! Spun putin socat de reactia batranului.
- Cre..cre..cre cratura!!
- Este aproape!!! Spuse batranul in timp ce fugea in direactia opusa. Era deja prea mult pentru mine nu mai suportam, am vazut prea multe ciudatenii pe ziua de azi. Urc in apartamentul meu ma pun in pat cu gandul ca maine totul va reveni la normal. Peste cateva secunde deschid ochii si apare in fata mea o creatura ingrozitor de hidoasa avea niste dinti uriasi si ascutiti care curgea mazga din gura creaturi. Era de culoare neagra si avea un cap alungit fara ochi... Am inceput sa zbier da nu puteam gura imi era cusuta iar eu eram legat de pat. Imi duc privirea in jos si vad milioane de viremi si gandaci care ies din gura creaturi si incep sa ma devoreze incet.. Inchid ochii.. Si ma trezesc intr-un spital de o lumina. Aveam pe mana stanga o banderola pe care-mi scria numele "Ron" iar langa un numar "0319433" + varsta "19". In fata mea apare o femeie tanara care spune:
- Ai avut un cosmar, sper ca te simti mai bine acum.
- Poftim?! Nu se poate, de ce ma aflu la spital? Dar m-am tras de piele foarte puternic.. Este imposibil sa fi avut un cosmar.
- Ai suferit rani grave la cap, acum o luna.
- Nu am de unde sa stiu ce ati visat dumneavoastra. Am ramas socat de vorbele spuse de asistenta... Trrrrrr.. Trrrrr.
- Scuzama un pic. Asistenta rapunde la telefon, si pleca din camera. Simt niste dureri la stomac, imi ridic tricoul si vad imprimat pe piele o arsura pe care scria"
SE APROPIE! NU AI SCAPARE!" O.O

==========[ Paranormal Activity ]==========
Music is my best friend
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://paranormal-activity.forumz.ro/forum
Any si Dali

Data de inscriere : 01/05/2014

MesajSubiect: Re: NIGHTMARE!   Joi Iun 19, 2014 8:53 am

Imi place foarte mult povestea, chiar te felicit! Ai descris foarte bine ; la dialog ai cam incurcat pe-acolo, ai pus mai multe linii pentru acelasi emitator, dar, /total e foarte bine. Bravo si astept :SN: ! :SN: :SN:

Cel care lupta, poate pierde.. Insa cel care nu lupta, a pierdut deja...  silent 
Any si Dali va pupa :*
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Andra

Andra

Data de inscriere : 01/05/2014
Varsta : 19

MesajSubiect: Re: NIGHTMARE!   Joi Iun 19, 2014 1:08 pm

O DUMNEZEULE TRAIANE O.O Asta tot încerc să fac ! O compunere de groază ! Fratele meu , pune next cât de repede poţi ! Ai grijă la dialog , defapt nici măcar acolo ! Şi stau şi mă gândesc dece nu ai făcut o poveste ca asta mai repede.

~Intotdeauna sa fi optimist , chiar si in cele mai negre situatii~
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: NIGHTMARE!   

Sus In jos

NIGHTMARE!
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Activitate Paranormala :: POVESTI :: Povesti de Groaza-